Outo sohvapyöräilijä
Ilta-sanomat hanskaa terminologian!
Täältä löydät kaiken tiedon nojapyöristä, kinnereistä ja velomobiileista sekä nojapyöräilytapahtumista.
http://www.nojapyorafoorumi.fi/
Ilta-sanomat hanskaa terminologian!
Sohvapyörä, voi hyvää päivää. Terminologia joo.
Mutta kun jättää toimittajan mielestä jännän otsikon omaan arvoonsa niin huomaa että kaverihan pyöräilee hyvän asian puolesta.
Yep
Vähän olisi kyseinen toimittaja tosiaan
voinut tehdä taustatyötä ennen kuin nimeää
uudelleen koko genren....
Tapani
Lowriden pitäs ottaa oppia näistä lööppi-lehdistä omaan julkaisuunsa. Sopivasti provosoiva ja asiavirheitä sisältävä juttu poikii paljon enempi palautetta ja keskustelua kuin puhdas asia juttu
Jukka
Osui silmään ukon kommentti niskan kipeytymisestä. -Nojapyörällä
Asia on ajankohtainen, kun sain typerästi töitä tehden omankin niskan ja vasemman lapaluun alusen kipeäksi. Ihmetytti ensin, kunnes katsoin kuvaa. Outo asento kaulalla. Olisikohan tässä liian pysty selkänojan asento, joka niskan kipeyttää, vai tarkoittikohan vitsiksi kun on tuo kesä tullut ja kesämekot löytyneet taas päälle. Katsottavaa riittää vähintään 360 astetta. Kaula parka ei vaan käänny tänään vasemmalle. Ehkä huomenna on jo paremmin.
Jori
Kyllä on asiaotsikko, joo....
Eihän se mitään. Tämänpäivän intohimo onkin ettei tarvitse paljon tutustua juttuunsa. Moni lehti tekee tätä ja paljon.... Mikähän autolle laitetaan nimeksi... Sohvaperuna-autoilija?