2012 Kilometrikisa
Ketkä kaikki lähtee mukaan kesän kilometrikisaan? Jos vaikka otettais homma vähän rennommin kun tämän vuotinen talvikisa
Täältä löydät kaiken tiedon nojapyöristä, kinnereistä ja velomobiileista sekä nojapyöräilytapahtumista.
http://www.nojapyorafoorumi.fi/
Ketkä kaikki lähtee mukaan kesän kilometrikisaan? Jos vaikka otettais homma vähän rennommin kun tämän vuotinen talvikisa
Kyllä siihen voisi ottaa osaa. Vaikka kilometrejä nyt niin kauheen paljon tule. Tarkoitus olisi saada jotain siellä 7-9th. välillä , jos kaikki menee niinkuin suunittelee.
Että pistä tää Nojanalle sinne listalle, koitan sit ruveta sitä kirjaa pitää.
Joo eiköhän tule lähdettyä mukaan.
Jotain 5t+ tavoitteena, nyt on tämän vuoden saldo 850 km eli melkein yhtä paljon kun mitä 2010 sain koko vuonna ajettua ja noin 50% enemmän kuin 2011 keväänä... ja tällä menolla pääsee ennen huhtikuun alkua teille ajelemaan.
Wacky kirjoitti:Ketkä kaikki lähtee mukaan kesän kilometrikisaan? Jos vaikka otettais homma vähän rennommin kun tämän vuotinen talvikisa
Ei voi enää rennommin ottaa Jos kisa kestää kovin paljon pidempään niin ei taida jaksaa alkaa kilometrejä kirjaamaan.
Jukka
Tuossa tuo kesäkisan sivusto http://www.kilometrikisa.fi/kisa2012/ vois kai tuossa olla mukana kun tuo mittarikin on tullu hommattua. Jos yrittäs kuitenkin ajaa vaan ajamisen ilosta niiku tähänkin asti.
Petri
Ei taida kannattaa kovin vähäisillä kilsoilla lähteä teidän keskiarvoa pilaamaan? Veikkaan, että jonkun 1200-2000 km tulis tuolle aikaa ajettua.
Mä lupaan parantaa talvikisan nollasta vaikka minimissään 3500 kilsaan. Saisko sillä osallistua?
Elkää nyt pastori ja tavasti alottako heti stressaamaan, "leikkimielellä" mukaan vaan toiset sitten vaan ajaa enemmän, rypyt otsassa ja verenmaku suussa
Petri
tavasti kirjoitti:Ei taida kannattaa kovin vähäisillä kilsoilla lähteä teidän keskiarvoa pilaamaan? Veikkaan, että jonkun 1200-2000 km tulis tuolle aikaa ajettua.
Hei ei tää oikeesti ole ryppyotsien kisa! Tärkeämpää on jos kisan avulla saa lisämotivaatiota pyöräilyyn ja lenkille lähtöön ja ainakin minusta on kiva seurata kilometrien kertymistä, mulla kun ei ole muuta elämää niin niitä kilsoja voi kertyä enemmän mutta ei sitä muiden kannata säikähtää. Arvokkaampaa on jos saadaan joukkueen koko isoksi kuin, että 5 kovakuntoisinta pyhittäisi kesänsä kovan keskiarvon luomiseen.
Tavotteita on kiva tehdä eli 1000km/kk yritän ajaa ja lomakuukautena 2500 km eli tuleeko siitä 6500 km, tavoitteeseen ei kannata kuitenkaan pyöräilyn iloa hirttää... Jotenkin tärkeämmältä tuntuu 75% työmatkoista pyörällä huhti-lokakuun välillä ja se on samalla se vaikeampi rasti
terppa kirjoitti:tavasti kirjoitti:Ei taida kannattaa kovin vähäisillä kilsoilla lähteä teidän keskiarvoa pilaamaan? Veikkaan, että jonkun 1200-2000 km tulis tuolle aikaa ajettua.
Hei ei tää oikeesti ole ryppyotsien kisa!
No haittaako jos monesti pyöräilemään lähtiessä on otsa rypyssä, mutta kotiin palatessa pelkkää hymyä?
terppa kirjoitti:Arvokkaampaa on jos saadaan joukkueen koko isoksi kuin, että 5 kovakuntoisinta pyhittäisi kesänsä kovan keskiarvon luomiseen.
Ok, jos muu kärkitiimi ei ole eri mieltä, niin mukana!
Jos mä saan noi tavoitteelliset viikkotunnit kohta pyöräilyyn, niin ei tässä huono tilannen ole. Tän viikon liikunnat siis 7.5h. Tavoite 8-10 haarukkaan parin viikon päästä.
jviirret kirjoitti:Jos kisa kestää kovin paljon pidempään niin ei taida jaksaa alkaa kilometrejä kirjaamaan.
Jukka
Yep
Kompataan Jukkaa.
Näin vuorotyöläisenä on muutenkin ensi kesäloma pätkitty
moneen lyhkäseen osaan viikonloppuisten 1-2 pv pyörätapahtumien takia.
Jos tuohon kilometrikisaan vielä osallistuis, niin 1.5 - 30.9 olis yhtä kisailua.
Kiitos ei, mulle riitti nuo 2 kilometrikisaa.
Arvon vielä. Viime kesänä olin ehtinyt ilmoittautua työpaikan joukkueeseen ennen tätä kysymystä. En ole vielä päättänyt.
Viime kesänä voitin työpaikan joukkueessa olleiden kesken arvotut 10 liikuntaseteliä, nyt ei tarvi tällä arpaonnella olla sataan seuraavaan vuoteen mukana...
Tulen mukaan jos joukkue saadaan kasaan
Noniin, nyt on km-kisaan jo joukkueita kirjattu, meillä ei ilmeisesti vielä.
Miten on, vieläkö lähdetään polkemaan & kirjaamaan ?