Sivu 1/1
Langaton rengaspainemittari
Lähetetty: 26 Joulu 2012, 21:55
Kirjoittaja jviirret
Kaikkia ne keksii, langaton rengaspainemittari jonka lukemat voi lukea kännykästä:
Akun kestoksi luvataan noin 2vuotta
20.000tuntia valmiusaikaa tai 200tuntia mittausaikaa. Tuo 200 tuntia tulisi minulla täyteen työmatkoilla jo vuodessa ja luultavasti talvi lyhentää kestoaikaa.
Jukka
Re: Langaton rengaspainemittari
Lähetetty: 27 Joulu 2012, 06:00
Kirjoittaja Wacky
200 tuntia tulis kieltämättä äkkiä täyteen työmatkojen muodossa. Eli kunhan keksivät jonkun keinon saada siihen virtaa liikkeestä niin eiköhän siinä ole hitti tuote.
Re: Langaton rengaspainemittari
Lähetetty: 27 Joulu 2012, 06:25
Kirjoittaja Nojanalle
Eihän tuo 200H , kestä mitään käytössä ,jos kesällä on 4-5h lenkejä . Kuka sitä rengasta pois ottamaan alvariinsa turhan takia. Olis eres johdoton lataus . Eikö tuohon voisi kehittää jonkin samalaisen lataus systeemin kuin noissa lampuissa on joissa ei ole sitä patteria.
Re: Langaton rengaspainemittari
Lähetetty: 27 Joulu 2012, 08:28
Kirjoittaja MikaL
Rahoitustahan nuo vasta ovat hakemassa. Sinne vaan pieni sijoitus, ja terveiset perään, että pariston pitää kestää pidempään.