Nojakki sohvan kuljetuksessa
Todellinen sohva peräkärry.
Täältä löydät kaiken tiedon nojapyöristä, kinnereistä ja velomobiileista sekä nojapyöräilytapahtumista.
http://www.nojapyorafoorumi.fi/
Todellinen sohva peräkärry.
Kiinassa 89(?) käydessäni siellä vielä pyöräiltiin paljon. Silloin näin paljon kolmipyöräisiä deltarakenteisia rahtipyöriä. Kuormat olivat todella vakuuttavia! Mm. täysi lavallinen (24 laatikkoa) omenoita. Tai sohvakalusteRYHMÄ: ainakin 2 istuttava sohva ja 2 nojatuolia. Silloin pikkurahtia työkseni ajavana huisin oli kuiteknkin suhteellisen huomaamattoman näköinen puoli kuutiota hiekkaa reunallisessa lavassa!
Myös arkipyöräilijöillä oli hienoja kuormia ihan arkitavaraa. Niin kaasupullot kuin päivän ostokset kulkivat työmatkan aikana mukana. Tämä saikin minut ajattelemaan ja vaikka en sohvakalusteita ajele, niin pyrin laittamaan pyöriini jonkinlaisen (keyven) rahtikorin. Ei tarvitse aina sitoa mustekaloilla, senkun heittää tavarat koriin!
Hauska kuva!
Studenthand banniin. Abercrombie & fitch on vaatemerkki...
stunnoi1234 kirjoitti:puoli kuutiota hiekkaa reunallisessa lavassa!
ทีเด็ดบอลชุด
1/2m3 painaa 900kg, en laittas ees henkilöauton perään
Onneksi meidän Suomen kielemme on niin vaikeaa ja hienostunutta, ettei foorumirobotti helposti kykene meitä huijaamaan. Tuo tuossa yllä on ainoa keino, millä robottikin siihen kykenee, kun vain kopioi jonkun toisen kommentista yksittäisen lauseen. Se ei ole aivan harmitonta touhua, vaan isot pojat harjoittelevat foorumien kaappaamista ja keskustelun sotkemista "vastaisen varalle". Toimittajia voidaan jo monessa kohdin korvata robotilla.
Näitä robotti-iskuja aina toisinaan tänne tulee. Jokuhan ne täältä pois bannaa. Voisimmeko me muut jotenkin auttaa tässä bannaustoimessa, vai onko se modelle niin peruskauraa, ettei apuja tarvita. Voisimmehan me ehkä vinkata... Tärkeää on kuitenkin jokaisen opetella huomaamaan, milloin foorumille ilmaantuu joku, joka ei oikeasti ole kiinnostunut nojapyöräilystä, vaan pyrkii vaikuttamaan johonkin muuhun. Olkaamme valppaina, jotta kestää mahdollisimman kauan oppia ja on mahdollisimman vaikeaa levittää muita juttuja nojapyöräfoorumin kautta.
Jaa en tajunnu yskää.
PW kirjoitti:Jaa en tajunnu
yskää.
Kuten sanoin, kopioimalla pätkiä toisesta tekstistä onnistuu tietysti hämäämään hyväuskoista ja -tahtoista hetken, mutta eihän se juuri auta / haittaa, jos ei löydy tavoitteen mukaista viestiä, jota kopioida.