saa poistaa
...
Täältä löydät kaiken tiedon nojapyöristä, kinnereistä ja velomobiileista sekä nojapyöräilytapahtumista.
http://www.nojapyorafoorumi.fi/
...
No jumalation! Mulle yks, vaikuttaa erittäin toimivalta kapistukselta...alaohjaustankoon kun on vähän hasardia laittaa peiliä, kun ekalla kaatumisella menee säpäleiksi
Meikä varaa yhden!
Eli 2 vielä vapaana.
Lisäsin ekaan viestiin, että: "Kauppaan kuuluu palanen tuota 3M:n kirkasta liimattavaa heijastinnauhaa (mainintaan tuossa videolla), jos niin haluaa."
Yep
Voin kanssa 1 kpl kuitata pois.
Mulle myös yksi. Voisin tulla hakemaan sen jostain päin Helsinkiä, käyn itse Lauttasaaressa töissä.
Kaikki peilit varattu.
Arvioitu toimitusaika on 19.8.2013, (jolloin se on tullipostissa).
Peilit ovat saapuneet. Otan kaikkiin varanneisiin yhteyttä yv:llä.
Tämmöisen käyttöön muuten sitten tottuu, vähän liikaakin. Kävelin klv:tä pitkin hakemaan autoa huollosta, aurinkolasit päässä. Katse hakeutui jatkuvasti 'peiliin', jota suureksi närkästyksekseni ei ollutkaan olemassa. Pää on tottunut siihen että klv + aurinkolasit tarkoittaa peiliä josta näkee taakseen.
tavasti kirjoitti:Tämmöisen käyttöön muuten sitten tottuu, vähän liikaakin... Pää on tottunut siihen että klv + aurinkolasit tarkoittaa peiliä josta näkee taakseen.
Sama vika oli Nokialla ajaessa kun otin Zefal-kypäräpeilin pois. Koko ajan tuli vilkuiltua peiliä...
Epäilemättä. Tämä peili vaikuttaa hyvältä ostokselta. Huomenna se pääsee tulikasteeseen Helsingin kokoontumiseen. Kävin sitä tuossa jo hieman kokeilemassa, kun testailin onko pyörä säädöissä huomista varten. Erittäin laajan kuvan antaa taaksepäin. Liekkö pitäisi laittaa toinen toiselle puolelle kypärän lippaan. Saattais tulla jo ahdasta näkökentässä.
Kokeilin tällaista "köyhän miehen versiota" aiheesta.
Peilin halkaisija noin 30-32mm
Toimii, mutta vaatii kyllä totuttelua kun on kymmenen vuotta ajanut kiinteillä peileillä.
Positiivistä on se että kuva ei tärise ja näkee päätä kääntelemällä muuallekkin kuin sinne mihin kiinteä peili on suunnattu.
Negatiivistä taas se, että pään pitää olla aina taakse vilkaistaessa samassa asennossa ja mun silmillä tarkennusaika pidempi kuin kiinteään peilillä katsoessa.
Jukka
moikka. jos saat tai on vielä peilejä voisin ottaa yhden.
t. esko
Moi,
Palaan asiaan lähiaikoina tällä foorumilla, mikäli saan näitä (Original -koko) lisää.
Ps. Kiinnostaako ketään noin puoli tuumaa pidempi recumbent-malli tuosta Original-mallista? Orginaalin pituus on peilistä ensimmäiseen taitokseen noin 80 mm. Itsellä olisi kiinnostusta kokeilla.
Näitä voisi olla taas tarjolla muutaman viikon sisään. Kiinnostuneita?