Sivu 1/1
Peukalovaihtimet
Lähetetty: 18 Tammi 2008, 12:00
Kirjoittaja emaentie
Nyt löyty, miten vihdoinkin saisi indeksoidut ja luotettavat 8-,9-, tai 10-pykäläiset peukalovaihtimet, eli vanhanmalliset thumbshifterit moderneille vaihteille.
http://www.paulcomp.com/frmthumb.html
Tommosia pitäis ostaa itselle ainakin, ja siihen hommaan tekisi mieli löytää kauppa euroopasta, koska hinnat USA:ssa ja täällä noissa osissa on samat.
Tulisiko kukaan kimppatilauksee, jos joutuu tilaamaan usasta?
Ne dura-acet saa sitten briteistä halvemmall, jos tilaa yli 210eurolla
http://www.chainreactioncycles.com/Cate ... goryID=790
Lähetetty: 19 Tammi 2008, 15:36
Kirjoittaja JTH
Jep! Tarkoitus on tilata ko thumbiesit myöhemmin keväällä. Kimppaan voisin lähteä, kunhan ei nyt ihan lähiaikoina...
En ole vielä löytänyt eurooppalaista myyjää, tosin en oo hakenutkaan kovin aktiivisesti.
Mielestäni noihin sopii myös ihan tavalliset maantiepyörän runkovaihtimet, niitähän on jokaisella kasapäin tallin nurkissa.
Lähetetty: 19 Tammi 2008, 17:01
Kirjoittaja emaentie
kaikki runkovaihtimet ei kelpaa. Asiahan on se, että aioin ensin tilata adapterit, ja sitten tsekata, käykö runkovaihtimet varmasti, koska dura-acen runkovaihtimet on kivemman näköiset ja halvemmat, kuin bar-endit. Nurkassa lojuneet vanhat romut ei kelpaa mulle, sillä haluun indeksoinnin 9-lehtiselle takapäälle.
Lähetetty: 01 Huhti 2008, 15:32
Kirjoittaja emaentie