Oulun alueen ajokauden avajaiset
Onko oki ja jukka päättäneet jo ajankohdan?
Täältä löydät kaiken tiedon nojapyöristä, kinnereistä ja velomobiileista sekä nojapyöräilytapahtumista.
http://www.nojapyorafoorumi.fi/
Onko oki ja jukka päättäneet jo ajankohdan?
Ei oo ollut mitään puhetta Pitäisikö vetovastuu siirtää välillä jollekkin toiselle
Mun osallistumismahdollisuudet nyt aika rajalliset kun liki kaikki viikonloput on töitä ja etäisyyden vuoksi tulee väkisin liki kokopäiväinen tapahtuma.
Jukka
Oki heitti ehdotuksen:
16.5 klo 13.00 Tupoksen ABC:lle ja siitä letkassa pyöräillään Rantakylän urheilualueen laavulle, noin 12km näyttää olevan ajomatka suuntaansa.
Mulla näyttää sopivan, ainakin työvuorojen puolesta. Mites muille? Muutama "hep" tähän ketjuun niin ei tarvi ihan kahdestaan kokoontua.
Jukka
Mullekkin passaa.
-Imi
Mää tuun kans.
Asia on sitte päätetty.
Jukka
Merkattu kalenteriin... ja jopa muistin alkaa kirjaamaan sinne muitakin kesän tapahtumia. Olen ilmeisesti myös tulossa Raaheen XC-cup kisailuun kesäkuun alussa.
mhelander kirjoitti:Olen ilmeisesti myös tulossa Raaheen XC-cup kisailuun kesäkuun alussa.
Hmm, pitääköhän tulla katsomaan Aamuvuoro, eli ei ainakaan ennen kahta ehdi
Jukka
Termos kaikille
Tulossa myös kokoontuilemaan!
t. Vävy
Tervehdys!!
Tulemme Mamman kanssa. Aikataulu on vähän auki. Keretäänkö ABC:lle vai Rantakylään vai molempiin.
Uplatukki ja Mamma
Moro
Laitanpa minäkin vahvistuksen .
Tulemme vaimon kans paikalle.
t: Oki
jviirret kirjoitti:mhelander kirjoitti:Olen ilmeisesti myös tulossa Raaheen XC-cup kisailuun kesäkuun alussa.
Hmm, pitääköhän tulla katsomaan
Aamuvuoro, eli ei ainakaan ennen kahta ehdi
Näköjään ei ole varmaa että pääsen tähän kapinaan, on näköjään speksattu muuta menoa.
Muistutus nosto. Ens viikonloppuna, eikä vieläkään mitään estettä osallistumiselle.
Jukka
Vähän näyttää säätiedot siltä että voisi osallistua pyöräilemällä, saisi kilometrikisaan ainakin 140km vaikka tulisi vain suoraan Rantakylään.
Jukka
Juu tulossa ollaan
t: Oki ja Vaimo