Sivu 1/1
M: Penkin pehmuste
Lähetetty: 25 Touko 2019, 13:26
Kirjoittaja Bysmyyr
Jarrut, talvikumit, nojapyörän penkinpehmuste.
Kumeissa vielä hyvin pintaa, ei oo koskaan menny sisuri puhki noilla. 15e molemmat.
Tekro Novela jarrut yhtenä pakettina. Takajarrun kahvassa kilikello. 10e
Nojapyörän penkin pehmuste. Ostettu M5 shockproof pyörän mukana varalle. 10e
Myös tarjouksia kuunnellaan
sijaitsevat espoossa, helsinkiin kulkeutuvat
Olli Raula
etunimi@sukunimi.org (mieluummin tää kuin viestit)
Re: M: Penkin pehmuste
Lähetetty: 29 Touko 2019, 07:24
Kirjoittaja janx
Otan pehmusteen, jos sopii mun trikeprojektiin. Saisko siitä mitat tänne?
Re: M: Penkin pehmuste
Lähetetty: 07 Kesä 2019, 14:21
Kirjoittaja Bysmyyr
Sorry, kesti turhan kauan keretä kellariin. 85x25. Kuvatkin voisin laittaa mutta tää foorumi bugaa ja urakalla.
Re: M: Penkin pehmuste
Lähetetty: 07 Kesä 2019, 14:29
Kirjoittaja janx
Bysmyyr kirjoitti:Sorry, kesti turhan kauan keretä kellariin. 85x25. Kuvatkin voisin laittaa mutta tää foorumi bugaa ja urakalla.
No se on tyypillistä näissä munkin projekteissa. Käyn mittaamassa Puolan penkin heti, kun pääsen varastossa niin syvälle, että käsi ylettää siihen. Kiinnostusta vielä on. 
Re: M: Penkin pehmuste
Lähetetty: 07 Kesä 2019, 15:50
Kirjoittaja jori
Bysmyyr kirjoitti:Sorry, kesti turhan kauan keretä kellariin. 85x25. Kuvatkin voisin laittaa mutta tää foorumi bugaa ja urakalla.
Yli 1200 pikseliset (kumpaan tahansa suuntaan) kuvat "bugataan" pois, ettei turhaan täytetä maailmaa turhilla pikseleillä. 1 megapixelin kuvista saa yleesä jo irti kaiken sen, mitä pitääkin. Kuvien pienentäminen verkkokäyttöön on vielä liian hankalaa. Toivottavasti siihen tulee aikaa myöten joku helppo automaattinen tapa. Itse käytän Gimppiä tai monen kuvan pienennykseen Bimppiä tai linuxin convert ohjelmaa.
Re: M: Penkin pehmuste
Lähetetty: 08 Kesä 2019, 22:22
Kirjoittaja ajarmala
jori kirjoitti:[quote="Bysmyyr"Kuvien pienentäminen verkkokäyttöön on vielä liian hankalaa. Toivottavasti siihen tulee aikaa myöten joku helppo automaattinen tapa. Itse käytän Gimppiä tai monen kuvan pienennykseen Bimppiä tai linuxin convert ohjelmaa.
Ei se ole hankalaa:
Koodi: Valitse kaikki
convert foo.jpg -sample 1200x1200 -quality 80 bar.jpg
Näin siis linuxissa, jota varmaan useimmat tällä foorumilla käyttävät.
Re: M: Penkin pehmuste
Lähetetty: 08 Kesä 2019, 23:21
Kirjoittaja Härski
ajarmala kirjoitti:
Näin siis linuxissa, jota varmaan useimmat tällä foorumilla käyttävät.
Ehhehe. Joskus olen jonkun linnun nähnyt lentelevän, enkä tippaakaan aiheesta enempää tiedä. Hieman taitaa olla ajarmalalla[tai mulla] suuruusluokka hukassa yleisimmistä käyttiksistä.
Mut joo. Monta kuvaa jäänyt Foorumille laittamatta ko homman vaivalloisuuden vuoksi. Kaikilla kun ei kummoisia atk- laitteita, eikä taitoja ole. Itsekin olen pelkän kännyn varassa kitkutellut jo vuosia.
Re: M: Penkin pehmuste
Lähetetty: 09 Kesä 2019, 21:47
Kirjoittaja janx
OT: Työpöytäkäytöstä olen luopunut vuosia sitten, kun ei jaksanut enää vaan säätää. Nykyään tilanne saattaa olla parempi. Foorumin alla Linux varmaankin pyörii, joten onko kaikki foorumilaiset linux-käyttäjiä. ^_^
Re: M: Penkin pehmuste
Lähetetty: 19 Elo 2019, 21:22
Kirjoittaja janx
Aika se vaan viuhuu. Vieläköhän tämä pehmuste olisi kaupan? 
Re: M: Penkin pehmuste
Lähetetty: 03 Joulu 2020, 12:49
Kirjoittaja mahlpau
Hei.
Ilmoitat penkin pehmustetta.
Onko ilmoitus vielä ajankuhtainen, ostaisin.
paulimahlamaki@luukku.com
p. 0405865907