Sivu 1/1

M: DF XL velomobiili, MYYTY

Lähetetty: 23 Maalis 2025, 19:47
Kirjoittaja TMS

Minullahan on siis kaksi DF XL velomobiilia, kun viime keväänä onnistuin oranssi-valkoisen kinnerini särkemään ja hätäpäissäni sitten ostin tämän https://nojapyorafoorumi.fi/viewtopic.php?t=7282 rosterin sinisen DF XL:n jotta pääsisin nopeammin taas kinnerillä kulkemaan kun aikaa korjailuihin ei silloin ollut. Nyt olen vihdoin saanut oranssi-valkoisen korjauksen aluilleen ja luulen että sen noin kuukauden sisään voisin saada kuntoonkin, joten ajattelin, että voisin laittaa tämän sinisen nyt ikäänkuin ennakkomyyntiin, se voisi vapautua noin kuukauden sisään, jos kiinnostusta on.

Sininen DF XL on ihan siistissä kunnossa, ajettu sillä kuitenkin on, joten joitain käytön jälkiäkin toki löytyy. Rosteri oli siitä hyvää huolta pitänyt ja hieman päivitellytkin. Pyörän mukaan tulee neopreeniaukkopeite sekä hiilikuituinen koko kate, joka näkyvissä tuossa rosterin alkuperäisen myynti-ilmoituksen kuvissa, itse unohdin sen tänään kuvata. Lisäksi mukaan erinomainen takalisävalo Lupine Rotlich, sekä sekalainen pussi varaosia. Ohessa muutama kuva. Toistaiseksi myynnissä vain foorumilla, varmaan laajennan markkinointia kun saan oranssi-valkoisen kasaan.

Hintapyynti olisi 5300 €, pyörä sijaitsee Veikkolassa Pohjois-Kirkkonummella.

PYÖRÄ MYYTY


Re: M: DF XL velomobiili, MYYTY

Lähetetty: 21 Huhti 2025, 19:44
Kirjoittaja TMS

Tämä lähti tänään eteenpäin, tulee todennäköisesti näkemään melkoisesti kilometrejä :) Ostaja nimittäin Laalli. Hän meinasi Hyvinkään kautta Nakkilaan ja kohta pääsee kinneri näkemään pohjoisiakin maisemia.

Oman vanhan kinnerinkin sain pyörilleen ja ajoon, rujon näköinen se toki vielä on, mutta tuntui toimivan. Alkumatkan hieman Laallia saatoin, jos olisi ollut säätötarpeita, mutta hyvinhän se tuntui kulkevan.


Re: M: DF XL velomobiili, MYYTY

Lähetetty: 21 Huhti 2025, 20:24
Kirjoittaja Härski

Wau. Meni kyllä kovaan käyttöön ja tarpeeseen.

Nyt sitten vain kaarteissa rauhallisesti, niin pysyy laite ehjänä! :)