Haku löysi 4 tulosta
Siirry tarkennettuun hakuun
- Kirjoittaja AV
- 22 Kesä 2026, 19:05
- Keskustelualue: Yleistä nojapyöräilystä
- Aihe: Renkaiden täyttäminen kompuralla
- Vastaukset: 2
- Luettu: 36
Hei,
Mahtaako kukaan tietää presta venttiileillä varustetettujen renkaiden/kumien täyttämiseen kelpaavaa ilmapainekompuraan sopivaa pumppuosaa jossa olisi myös painemittari?
Tavoiteltu ketju:
kompura>letku>[pumppu+painemittari]>presta>kumi/pyörä
- Kirjoittaja AV
- 15 Syys 2018, 13:15
- Keskustelualue: Yleistä nojapyöräilystä
- Aihe: Pienet kysymykset nojapyöristä
- Vastaukset: 51
- Luettu: 57711
Kysymys: Seliytyykö sähkömoottori, sähköpiuhat ja kaikki pyörän sähköä vaativat nippelit ulkosäilytyksen suomen mahdollisissa -30 talvissa? Tietenkin akku lähtee irti ja siirtyy sisätiloihin mutta koko pyörä ei välttämättä mahdu!
- Kirjoittaja AV
- 13 Syys 2018, 21:15
- Keskustelualue: Nojapyörän valinta
- Aihe: Hase Lepus
- Vastaukset: 3
- Luettu: 20212
Miksi muuten haluat korkeapenkkisen? Jos terveys ja kunto sallii matalampaan kettwieselin penkkiin istahtamisen, niin suosittelen sitä lämpimästi. Lepuksen polkimet jäävät niin alas suhteessa penkkiin, että polkuvoimaa menetetään paljon.
No syy miksi tuota tuumin on, että ehkä juuri korkeammalta ...
- Kirjoittaja AV
- 13 Syys 2018, 16:47
- Keskustelualue: Nojapyörän valinta
- Aihe: Hase Lepus
- Vastaukset: 3
- Luettu: 20212
Päivää.
Sattuisiko kenellään pkseudulla tai jopa Lahdessa olla Hasen Lepusia tai jotain Hasen nojapyörää, mihin on valittu toi korkea Lepus penkki? Kiinnostaisi istua ja vähän katsoa millanen sillä penkillä on ajaa.
Myös kelpaa teidän kokemukset ja aatteet: Lepus Vs. Kettwiesel.
Mietinnässä onko ...